VIDEO Bayern Munchen - Salzburg 4-4. Meci nebun pe PRO ARENA și VOYO!

Bayern Munchen Daley Blind meci amical Red Bull Salzburg Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 13 Ianuarie 2023, 20:53
Data actualizarii: Vineri 13 Ianuarie 2023, 21:30

Bayern Munchen - RB Salzburg 4-4

Minutul 90: Final de meci!

Minutul 89: GOOOL Salzburg! Meci nebun la Munchen! Okafor restabilește egalitatea.

Minutul 87: GOOOL Bayern! Tel dă lovitura pe final.

Minutul 71: GOOOL Bayern! Coman restabilește egalitatea.

Minutul 69: GOOOL Bayern! Tânărul Arijon Ibrahimovic reduce din diferență cu un șut din afara careului.

Minutul 54: GOOOL Salzburg! Austriecii reușesc să marcheze din nou în poarta campioanei Germaniei.

Minutul 51: GOOOL Salzburg! Austriecii au întors scorul la Munchen.

Minutul 17: GOOOL Salzburg! Koita restabilește egalitatea.

Minutul 9: GOOOL Bayern! Sane deschide scorul.

Minutul 1: Start de meci!

Amicalul Bayern Munchen - Red Bull Salzburg este transmis în direct vineri, de la ora 19:00, de PRO ARENA și VOYO.

Va fi meciul de debut la Bayern pentru Daley Blind, internaționalul olandez ajuns în această iarnă la echipa lui Julian Nagelsmann de la Ajax Amsterdam.

Daley Blind la Bayern Munchen

Fundaşul olandez Daley Blind va debuta în tricoul echipei germane de fotbal Bayern Munchen cu prilejul unui meci amical cu Red Bull Salzburg, prevăzut vineri, după revenirea din stagiul de pregătire din Qatar, a anunţat antrenorul Julian Nagelsmann, citat de DPA.

Olandezul, venit săptămâna trecută de la Ajax Amsterdam, a însoţit lotul bavarezilor în cantonamentul de pregătire de la Doha. Campioana Germaniei s-a întors joi seara la Munchen.

''El va juca mâine (n.r. - vineri). Are nevoie încă de timp, pentru că intensitatea antrenamentelor este mai mare. Poţi vedea că are o experienţă mare, este calm cu mingea. Se va potrivi rolului pe care-l gândim pentru el'', a spus joi Nagelsmann, cu prilejul unei conferinţe de presă.

Lucas Hernandez și Manuel Neuer, absențele de lungă durată

Nagelsmann a adăugat că Sadio Mane, Nousair Mazraoui şi Bouna Sarr, accidentaţi, nu vor mai lipsi mult, dar Lucas Hernandez şi Manuel Neuer vor absenta perioade lungi.

Hernandez a suferit o ruptură de ligamente încrucişate la genunchi, la primul meci al Franţei de la Mondial, iar Neuer va rata restul sezonului din cauza unei fracturi de picior, suferită la schi.

Antrenorul bavarezilor a spus că va fi adus un portar, pentru cazul în care Sven Ulreich se accidentează.

Leon Goretzka, care a acuzat probleme inghinale, este refăcut, la fel ca Matthijs de Ligt, cu o contuzie la gleznă, dar olandezul nu va juca cu Salzburg, în meciul găzduit de complexul sportiv al lui Bayern. (Agerpres)