Meciul care ii descrie perfect cariera: a dat gol, si-a batut joc de un penalty, Ajaccio a fost egalata in 10...Mutu a iesit cu capul plecat! VIDEO REZUMAT:

Adrian Mutu Ajaccio Franta Ligue 1 Franta
Data publicarii: Duminica 20 Ianuarie 2013, 09:39
Data actualizarii: Duminica 20 Ianuarie 2013, 09:56

AJACCIO 1-1 VALENCIENNES | Mutu ar fi putut sa fie erou partidei cu Valenciennes, dar a ales varianta mai complicata. Ajaccio ramane aproape de zona retrogradabila

Mutu putea sa fie eroul partidei cu Valenciennes. A deschis scorul in minutul 30 si a fost foarte aproape sa il majoreze in minutul 65, dupa un penalty primit de Ajaccio.

Initial, atacantul roman a inscris cu un sut plasat, insa arbitrul a decis ca lovitura de la 11 metri sa fie repetata. Mutu a ales apoi varianta complicata. A incercat sa isi umileasca adversarii cu o scarita, anticipata insa de portarul lui Valenciennes, care a retinut fara probleme.

Dupa doar 4 minute, Valenciennes a reusit sa egaleze prin Ngouette. Mutu a incercat pana la finalul meciului sa isi repare greseala, dar nu i-a mai iesit nimic. S-a terminat 1-1, si Ajaccio ramane la doar 2 puncte peste zona retrogradabila.

Adi Mutu a iesit de pe teren cu capul plecat.

"Cand vrei prea multe, uneori se termina prost. Imi cer scuze suporterilor, echipei, tuturor fanilor mei pentru felul cum am executat. Eu am ales sa trag asa si imi asum toata responsabilitatea", a scris Adrian Mutu pe Twitter, la finalul meciului.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT VIDEO

FINAL

Min 70: Este 1-1 in acest moment si toata lumea se gandeste la penaltyul lui Mutu

Min 65: INCREDIBIL! Mutu bate penalty, inscrie dar arbitrul il pune sa mai traga o data. Mutu se face de ras! Bate scarita dar portarul prinde mingea lejer!!! Ce executie penibila!

Min 63: ... Angoua vede rosu dupa un fault in postura de ultim aparator la Mutu

Min 35: Mutu rateaza inca o ocazie buna de gol!

Min 30: GOOOOOL Mutu!!! Atacantul roman deschide scorul!