VIDEO PSG, spectacol în Supercupa Franței. Messi, Neymar și Ramos au adus primul trofeu al sezonului cu goluri de excepție

kylian mbappe Nantes PSG Supercupa Frantei Franta
Data publicarii: Duminica 31 Iulie 2022, 22:55
Data actualizarii: Duminica 31 Iulie 2022, 23:15

PSG a câștigat primul trofeu al sezonului, impunându-se în Supercupa Franței, scor 4-0.

UPDATE 22:48 | PSG - Nantes 4 - 0. Neymar transformă o lovitură de pedeapsă, cu zece minute înainte de fluierul final.

UPDATE 22:24 | PSG - Nantes 3 - 0. La începutul reprizei secunde, Sergio Ramos marchează un gol spectaculos, cu călcâiul, iar campioana Franței se distanțează decisiv în Supercupa Franței.

UPDATE 21:54 | Campioana Franței majorează diferența datorită reușitei lui Neymar. Brazilianul execută perfect o lovitură liberă.

UPDATE 21:34 | PSG a deschis scorul în Supercupa Franței! În minutul 22, Lionel Messi a marcat un gol spectaculos, după ce a driblat portarul.

Știrea inițială

Partida se desfășoară pe stadionul Bloomfield, din Tel Aviv, care are o capacitate de aproximativ 30.000 de locuri și care se anunța a fi plin la ora meciului.

Va fi prima partidă oficială pentru campioana Franței cu Christophe Galtier pe bancă, francezul fiind adus în locul lui Mauricio Pochettino.

Antrenorul de 55 de ani a pregătit o echipă de start spectaculoasă pentru confruntarea cu Nantes, singurul absent de marcă fiind Kylian Mbappe, suspendat din cauza cumului de cartonașe galbene de la finalul sezonului trecut.

În primul 11 și-au făcut loc nou veniții Vitinha și Sarabia (revenit după împrumut), în timp ce Mukiele și Kalimuendo se află pe banca de rezerve.

Echipa de start PSG: Donnarumma - Ramos, Marquinhos, Kimpembe - Hakimi, Vitinha, Verratti, Mendes - Sarabia, Messi, Neymar