Meci de Liga pentru DEBUTUL lui Banel! Echipa lui a fost facuta praf de 'NOUL ZIDANE':

Banel Nicolita Lille Saint Etienne Franta
Data publicarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 19:35
Data actualizarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 22:00

Banel Nicolita a intrat la Saint Etienne in minutul 46 al meciului cu Lille!

Nicolita a fost rezerva, dar i-a luat locul in minutul 46 lui Saadi. Banel n-a putut sa faca nimic pentru a-si ajuta echipa. A intrat la 1-0 pentru echipa lui, insa St. Etienne n-a rezistat in 10 oameni contra campioanei. Fundasul Nery a fost eliminat pentru un fault dur in minutul 34.

LIVE TEXT ST ETIENNE 1-3 LILLE

SAINT-ETIENNE : Ruffier - Néry, Paulao, Mignot, Ghoulam - Lemoine, Clément - Aubameyang, Batlles, Sakho - Saadi
LILLE : Landreau - Debuchy, Chedjou, Rozenhal, Béria- Balmont, Mavuba, Pedretti - Payet, Sow, Hazard
min 34: Fundasul dreapta Nery intra dur asupra unui adversar si vede cartonasul rosu!
1-0 - min 7: Rozenhal isi pacaleste propriu portar la o centrare de pe partea dreapta a lui Lemoine!
min 46: Nicolita intra la Saint Etienne in locul lui Saadi!
1-1 - min 54: Hazard egaleaza pentru Lille! Sut imparabil al mijlocasului belgian dupa o actiune superba!
min 70: Banel e faultat de Beria, care primeste cartonasul galben!
1-2- min 73: St. Etienne cedeaza! Hazard reuseste dubla!
min 79: Banel primeste o pasa in adancime de la Aubameyang, dar nu reuseste nimic in fata a doi adversari.
1-3- min 86: Joe Cole recupereaza un balon la 30 de metri de poarta lui Ruffier, trece de 4 adversari si ii paseaza lui Obraniak pentru 3-1!
min 93: Partida se incheie!