VIDEO Golul lui Leo Messi a făcut-o pe PSG campioană în Franța! Mbappe, assist de zile mari

Leo Messi kylian mbappe PSG strasbourg - psg Franta
Data publicarii: Duminica 28 Mai 2023, 08:31
Data actualizarii: Duminica 28 Mai 2023, 08:31

PSG a obținut un singur punct pe terenul lui Strasbourg, scor 1-1, suficient pentru a câștiga din nou titlul în Ligue 1, cu o etapă înainte de final.

Golul reușit de Leo Messi (35 de ani) în minutul 59 a făcut-o pe PSG campioană în Franța. Kylian Mbappe i-a pasat excelent starului argentinian, care a marcat cu stângul, din șapte metri, de lângă trei adversari.

Messi a făcut-o pe PSG campioană cu o etapă înainte de final

Kevin Gameiro (36 de ani) a stabilit scorul final cu reușita sa din minutul 79, iar Strasbourg - PSG s-a încheiat 1-1. Parizienii au acum un avans de patru puncte față de următoarea clastă, Lens, cu o singură etapă înainte de finalul campionatului.

PSG va sărbători titlul pe teren propriu în ultima etapă, în meciul cu Clermont, echipa de pe locul opt din Ligue 1.

Cu această reușită, Messi a ajuns la 21 de goluri marcate în acest sezon pentru PSG, în toate competițiile, cifră la care se adaugă și 20 de assist-uri, în toate competițiile.

Messi, la final de contract! Barcelona sau Arabia Saudită?

În această perioadă, Messi a fost în centrul atenției în presa internațională, deoarece contractul său cu PSG va ajunge la final și sunt șanse destul de mici ca acesta să rămână la Paris.

Pe lângă varianta unei reveniri la Barcelona, Messi s-ar putea transfera și în Arabia Saudită, acolo unde Al-Hilal i-a oferit un contract-record.