Edinson a pornit artificiile la Paris! Dubla de senzatie a lui Cavani, PSG castiga un nou trofeu! Seara de BASM pe Stade de France

PSG Edinson Cavani Franta
Data publicarii: Duminica 20 Aprilie 2014, 09:30
Data actualizarii: Duminica 20 Aprilie 2014, 09:35

►In numele lui PIRLO! Benfica – Juventus, joi 22:00, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

PSG s-a razbunat pe Olympique Lyon in finala Cupei Ligii Frantei dupa ce pierdusera in campionat cu 0-1. Campioana en-titre din Franta a reusit sa castige cu 2-1 in meciul de pe Stade de France, acesta fiind al 3-lea trofeu al lui PSG de la venirea seicilor.

Cavani, cel al carui prenume are o litera in plus fata de numele inventatorului becului cu incandescenta, a deschis scorul in minutul 4 dupa o faza personala de exceptie. Tot el a transformat penalty-ul din minutul 33 acordat dupa un fault al portarului Anthony Lopes la Lucas Moura. Lacazette le-a dat sperante celor de la Lyon cu golul din minutul 56 insa PSG a tinut de rezultat si a reusit sa castige Cupa!

La Paris a fost sarbatoare azi-noapte dupa triumful lui PSG, parizienii fiind aproape si de al 2-lea titlu consecutiv - PSG mai are nevoie de 6 puncte in ultimele 5 meciuri pentru a-si asigura titlul!