PSG kylian mbappe Ligue 1 Lille Nicolas Pepe Franta DEZASTRU pentru PSG in meciul in care putea sa castige titlul! Lille a calcat-o in picioare: scorul final e halucinant
Data publicarii: Duminica 14 Aprilie 2019, 23:50
Data actualizarii: Luni 15 Aprilie 2019, 00:05

PSG a ratat ocazia castigarii matematice a titlului pentru a doua etapa consecutiv! A primit pentru prima data 5 goluri in Ligue dupa 19 ani!

Paris Saint-Germain a sfarsit umilita meciul in care putea sa sarbatoreasca al 8-lea titlu de campioana din istorie! La derby-ul cu ocupanta locului 2, Lille, PSG avea nevoie de un egal pentru a nu mai putea fi ajunsa matematica in clasament, insa a pierdut cu 5-1!!!!

Meunier a inscris in propria poarta in minutul 7, pentru ca Mbappe sa reuseasca o faza de exceptie 4 minute mai tarziu pentru reusita lui Bernat. Fundasul spaniol a primit apoi direct cartonas rosu in minutul 36 pentru fault in pozitie de ultimul aparator. PSG a rezistat pana la pauza, apoi a urmat macelul!

Pepe a inscris imediat dupa pauza, pentru ca Bamba sa duca scorul la 3-1 in minutul 65. In minutul 71 a venit reusita lui Gabriel pentru ca Jose Fonte sa inscrie cu o lovitura de cap in minutul 84 pentru o victorie cu 5-1 incredibila! Totusi, PSG are in continuare 99% sanse sa castige titlul pe care il poate aconta miercuri pe terenul echipei lui Ciprian Tatarusanu, Nantes.