Daniel Niculae loveste din nou si aduce victoria pentru Auxerre: Nice 1-2 Auxerre!

Data publicarii: Sambata 23 Februarie 2008, 23:44
Data actualizarii: Sambata 23 Februarie 2008, 23:44
VEZI TOATE REZULTATELE DIN FRANTA!

Daniel Niculae e pe val! Fostul idol al Giulestiului a marcat din nou pentru Auxerre in meciul castigat cu 2-1 in fata celor de la Nice. "Nico" a inceput meciul ca titular si a marcat golul egalizator pentru Auxerre in minutul 67, dupa ce Kone reusise sa deschida scorul pentru Nice in minutul 46.

Golul victoriei pentru Auxerre a fost marcat de Chafni in minutul 70. Daca lui Niculae i-a mers bine, nu acelasi lucru se poate spune despre Tamas, care a fost eliminat in minutul 85 pentru al doilea cartonas galben. Nici Vlad Munteanu n-a rupt gura targului: fostul dinamovist a intrat in minutul 93 si a primit imediat un cartonas galben.

Caen 1 - 3 Saint-Etienne

Lyon 2 - 0 Metz

Nancy 2 - 1 Lens

Nice 1 - 2 Auxerre

Paris S.G. 1 - 1 Monaco

Rennes 2 - 0 Lorient

Strasbourg 0 - 2 Sochaux

Valenciennes 1 - 2 Le Mans