VIDEO EXCLUSIV "Asupra ta, îți asumi și tu anumite greșeli?". Vinovații pentru situația de la FCSB în opinia lui Ciprian Marica

Data publicarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 11:02
Data actualizarii: Marti 01 Noiembrie 2022, 11:06

FCSB a pierdut cu U Cluj în deplasare, scor 2-1, iar Nicolae Dică a plecat de la echipă.

Invitat la emisiunea "Ora Exactă în Sport", Ciprian Marica a analizat situația de la FCSB, explicând că nu doar antrenorul este de vină pentru problemele de la vicecampioana României.

"Dică e într-un moment dificil, în care trebuie susținut. În primul rând de staff, de Mihai Stoica. A patronului, a jucătorilor. Dacă nu o simte, cu siguranță va face un pas în spate și își va da demisia. E puțin dureros, pentru că decizia asta nu e în totalitate asumată. Toți cei care sunt la acea echipă au o parte de vină. Eșecurile le sunt puse în cârcă doar antrenorilor și nu sunt de acord cu treaba asta.

Mihai are și el vina lui. Îl văd la TV că dă vina pe unul și altul. Tu, asupra ta, îți asumi și tu anumite greșeli? Vine la televizor, spune de ăla, și ăla. Dar nu doar Mihai Stoica e de vină, mai sunt și alte persoane cu vechime care nu pleacă de acolo", a declarat Ciprian Marica la PRO ARENA

U Cluj - FCSB s-a încheiat 1 - 2

Gazdele au punctat de două ori în prima repriză, prin senegalezul Mamadou Thiam (minutul 32), după o minge pierdută de Adrian Şut, şi prin Ioan Filip (minutul 40), după un balon respins greşit de francezul Malcom Edjouma.

FCSB nu a reuşit să îşi creeze nicio ocazie clară timp de o oră de joc, dar a făcut acest lucru după ce 'U' a rămas în inferioritate numerică, după eliminarea mijlocaşului brazilian Romario Pires (minutul 57), pentru o intrare dură la Andrea Compagno.

Portarul gazdelor a avut intervenţii providenţiale la mai multe ocazii ale oaspeților, dar nu a mai avut ce face la şutul lui Andrei Cordea (minutul 86), care a marcat singurul gol al vicecampioanei.