„Nu-și vede de treaba lui. Are aere de vedetă!” Jucătorul de la Farul Constanța, „taxat” dur de Basarab Panduru

Farul Constanta Basarab Panduru Fotbal intern Farul Constanța
Data publicarii: Marti 31 Octombrie 2023, 13:15
Data actualizarii: Marti 31 Octombrie 2023, 13:28

Farul Constanța a fost zdrobită de CFR Cluj, scor 3-1, în etapa cu numărul 14 a Superligii, după ce a condus cu scorul de 0-1.

Evoluția unui dintre jucătorii de la Farul Constanța i-a atras atenția lui Basarab Panduru. Fostul stelist s-a arătat dezamăgit de atitudinea lui Louis Munteanu din acest sezon.

„Pandi” l-a acuzat pe atacantul constănțenilor că „a devenit vedetă” după plecarea lui Denis Alibec și nu se mai concentrează la ce are de făcut pe teren.

„Mie mi se pare că de câteva etape, şi o ţineam să nu o spun, mi se pare că a început să îi pută tot, să aibă aere de vedetă, de aia nu mai joacă.

E nervos, nu-şi mai vede de treaba lui. Când eşti vedetă, nimic nu-ţi iese. Am impresia asta. Repet, m-am tot ţinut, că e urât să spui asta. Devii un fel de vedetă, că tot a plecat Alibec. Nu ştiu dacă asta e realitatea la el, dar nu mai e acelaşi.

Eu mă gândesc că ‘Regele’ vede şi o să-i spună. Probabil acolo în vestiar le spune ceva că îi vede, a şi zis că unul dă în minge, că altul nu ştiu ce”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orangesport.

CFR Cluj - Farul Constanța 3-1

Constantin Budescu a deschis scorul în minutul 24, însă Karlo Muhar a restabilit egalitate în prima parte a jocului de pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, în minutul 31.

În repriza secundă, Karlo Muhar a realizat „dubla” în minutul 64, iar Luka Juricic a închis tabela de marcaj la 3-1 în favoarea ardelenilor, în minutul 68 al partidei.

În urma rezultatului înregistrat luni seară, Farul Constanța a rămas pe locul șapte în clasament, cu 20 de puncte, la egalitate cu Petrolul Ploiești și Hermannstadt. CFR Cluj se află pe doi, cu 30 de puncte, la doar un punct în spatele liderului FCSB.