„E bun rău de tot!” Basarab Panduru, dat pe spate de un jucător de la CFR Cluj: „Ia 3-4 milioane de euro pe el”

Basarab Panduru CFR Cluj Philip Otele Fotbal intern Basarab Panduru
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 00:02
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 00:07

CFR Cluj nu i-a dat nicio șansă lui FCU Craiova în meciul disputat sâmbătă pe stadionul „Ion Oblemenco” în etapa a 26-a din Superliga și s-a impus cu 1-3.

Otele a fost unul dintre jucătorii de la CFR Cluj care au arătat foarte bine împotriva oltenilor, fiind remarcat de Basarab Panduru. Fostul internațional este de părere că CFR Cluj ar putea lua 3-4 milioane pe fotbalistul nigerian în vară.

• Un milion de euro este cota de piață a lui Otele, potrivit site-urilor de specialitate.

„Craiova, slabă. CFR Cluj, foarte bună. Otele mi-a plăcut. E bun rău de tot Otele, nu mă mai mir dacă ia 3-4 milioane de euro. E incredibil ce face la golul al doilea, nu se țin după el, deși el aleargă și cu mingea.

I-o dă acolo în fața porții lui Bîrligea. Nici în repriza a doua nu s-au ținut după el. Craiova poate fi ordonată doar de Nicolo Napoli, probabil că se pregătește să revină”, a spus Panduru, la Orange Sport.

FCU Craiova - CFR Cluj 1-3

Ardelenii au deschis scorul prin El Kaddouri, în minutul 13. Baeten a restabilit egalitatea cu cinci minute înainte de pauză. Bîrligea i-a readus pe ardeleni în avantaj în minutul trei de prelungire al primei reprize.

În partea secundă ambele echipe au trecut pe lângă gol în mai multe rânduri, însă cei care au marcat într-un final au fost tot ardelenii, prin Muhar, în minutul 90+1, meciul încheindu-se cu scorul de 1-3.

În urma rezultatului de sâmbătă seară, CFR Cluj rămâne pe locul trei în clasament, cu 45 de puncte, în timp ce FCU Craiova se află pe 12, cu 30 de puncte.

Etapa următoare CFR Cluj va primi vizita lui Dinamo, vineri, de la ora 20:00, în timp ce FCU Craiova se va deplasa la Sibiu, pentru meciul cu FC Hermannstadt, programat tot vineri, de la 17:00.