Veste tristă primită de Sepsi OSK! Nicolae Păun, pe masa de operație

Nicolae Paun Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 19 Aprilie 2024, 12:07
Data actualizarii: Vineri 19 Aprilie 2024, 12:11

Victoria cu Rapid i-a costat scump pe cei de la Sepsi, care au pierdut unul dintre jucătorii de bază ai echipei.

Nicolae Păun (25 de ani) s-a accidentat în timpul meciului Rapid - Sepsi, scor 0-1 și va lipsi de pe teren timp de cel puțin șase luni.

Mijlocașul defensiv al lui Sepsi OSK a ieșit accidentat de pe teren, după ce în minutul 83 al partidei s-a ciocnit genunchi în genunchi cu Hromada, la centrul terenului.

Păun, pe masa de operație

Patronul echipei, Laszlo Dioszegi, a dezvăluit că accidentarea îl va ține pe Păun departe de gazon timp de cel puțin șase luni, iar Orangesport anunță că fotbalistul se va opera luni, la Târgu Mureş.

"Păun are ruptură de ligamente. Acum 10 minute am primit vestea groaznică, minim 6 luni nu va juca, era un jucător care avea evoluții foarte bune. Era un „stâlp” acolo la mijloc, nu prea mai avem nici mijlocași, în afară de Alimi, mai avem pe Kallaku, să vedem cu Matei ce se întâmplă, din păcate suntem din ce în ce mai puțini la fiecare meci", a spus Laszlo Dioszegi, potrivit Fanatik - mai multe detalii AICI.

Cotat la 1,2 milioane de euro de site-urile de specialitate, Păun a jucat 33 de meciuri în tricoul lui Sepsi în acest sezon, reușind să marcheze patru goluri și să ofere o pasă decisivă.