FOTO ȘI VIDEO "Trebuie să vedeți asta, au rupt poarta în România!". Presa din Ungaria comentează imaginile virale de la Suceava

viitorul liteni Bucovina Dărmănești Cupa Romaniei suceava Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 30 Iunie 2023, 17:35
Data actualizarii: Vineri 30 Iunie 2023, 17:33

Partida Bucovina Dărmânești - Viitorul Liteni, din finala fazei județene a Cupei României, a avut parte de un moment inedit, comentat și de presa maghiară.

În minutul 36 al meciului disputat pe Stadionul Areni între Bucovina Dărmănești și Viitorul Liteni, la scorul de 0-3, una dintre barele porții s-a desprins de pe gazon, după ce a fost izbită de un jucător.

Meciul a fost întrerupt pentru 30 de minute, iar partida s-a reluat după ce problema a fost rezolvată, scrie Obiectiv de Suceava.

"Trebuie să vedeți asta! Au rupt poarta în Cupa României", au titrat maghiarii de la Nemzeti Sport.

"Scene incredibile pentru cei care au urmărit meciul din Cupa României. În meciul de la Suceava, Dan Lungu, atacantul de la Viitorul Liteni a lovit bara în tentativa de a ajunge la o pasă, iar stâlpul s-a desprins cu ușurință.

Meciul s-a reluat după 30 de minute de întrerupere, cu poarta reparată", au scris maghiarii.