FOTO ȘI VIDEO Stefan Nikolic, fostul atacant al lui FCSB, a înscris primul său gol la noua echipă!

stefan nikolic FCSB Liga 3 Minerul Ocna Dej scm zalau Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 10:37
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 10:43

Vârful muntenegrean în vârstă de 33 de ani a început o nouă aventură în România.

Transferat la începutul acestui an la SCM Zalău, echipă din Liga 3, atacantul muntenegrean Stefan Nikolic (ex-FCSB), care va împlini 33 de ani în această lună, a înscris primul său gol într-un meci oficial pentru sălăjeni, în etapa a doua din play-out-ul competiției.

Nikolic a fost titular și a stabilit scorul final în 3-0 cu Minerul Ocna Dej în minutul 86, după ce coechipierii Sergiu Pop (68) și Marius Leitan (72) marcaseră primele două goluri.

Stefan Nikolic ”a marcat pe bandă rulantă în amicalele din iarnă”

”Pe final, Alexandru Negrean a recuperat o minge în jumătatea adversă şi a pasat excelent pentru Stefan Nikolic, iar fostul atacant de la Poli Timişoara sau Steaua Bucureşti avea să înscrie cu un şut la colţul scurt, stabilind şi scorul final, în minutul 86.

A fost primul gol al lui Nikolic în meciurile oficiale, deşi în partidele amicale din iarnă marca pe bandă rulantă.

Una peste alta, SCM Zalău obţine încă o victorie la scor în play-out, însă, rezultatele din această fază sunt o palidă consolare, având în vedere că obiectivul era altul, iar cu toţii şi-ar fi dorit să fie în play-off”, a subliniat Sportul Sălăjean.

SCM Zalău este lider în play-out în Seria 10 din Liga 3, cu 33 de puncte.

Foto și video: Sportul Sălăjean, SCM Zalău