Revoltați după 1-1 cu Dinamo, fanii Rapidului nu l-au iertat pe Mihai Iosif. Ce i-au strigat

Rapid - Dinamo demisie mihai iosif mihai iosif Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 26 Februarie 2022, 22:39
Data actualizarii: Sambata 26 Februarie 2022, 22:43

Rapid a remizat cu Dinamo, 1-1, sâmbătă seara, într-un meci plin de evenimente. Partida a fost întreruptă de Istvan Kovacs de două ori.

Rapid a remizat, sâmbătă seară, scor 1-1 (1-1), cu echipa Dinamo, într-un meci contând pentru etapa a 28-a Ligii 1.

Giuleștenii și-au văzut visul sfărâmat de a intra în play-off, iar fanii s-au răzbunat la final pe antrenorul Mihai Iosif, despre care finanțatorul Victor Angelescu spunea în urmă cu câteva zile că nu va fi schimbat.

Finalul partidei l-a găsit pe Iosif pe tunelul spre vestiare și, imediat după fluierul de final al lui Istvan Kovacs, a plecat din tunel. Fanii giuleșteni au reacționat prompt și au scandat: "Demisia! Demisia!"

Meci cu incidente

Suporterii giuleșteni au aruncat cu materiale pirotehnice pe gazon, iar centralul Istvan Kovacs a întrerupt meciul. Arbitrul cu ecuson FIFA i-a îndemnat pe jucători să părăsească zona careului lui Cristiano Figueiredo și a oprit meciul timp de cinci minute.

În consecință, căpitanul gazdelor, Cristi Săpunaru, a sprintat spre fanii echipei sale și le-a transmis un mesaj categoric: "Opriți-vă!". Crainicul stadionului a pedalat pe un mesaj convingător pentru a-i determina pe fanii Rapidului să înceteze cu materialele pirotehnice: "Riscați să se oprească jocul!"

După cinci minute în care jucătorii celor două formații au așteptat să se liniștească atmosfera, Istvan Kovacs a hotărât ca jocul să se reia. Spectacolul a continuat în tribune, dar doar la nivel vocal.