Reacția kosovarilor după ce Albion Rrahmani a revenit cu gol la Rapid

Albion Rrahmani Rapid Fotbal intern Albion Rrahmani
Data publicarii: Duminica 07 Ianuarie 2024, 10:08
Data actualizarii: Duminica 07 Ianuarie 2024, 10:18

Albion Rrahmani (23 de ani) și-a revenit după accidentarea gravă pe care a suferit-o la națională și a marcat la primul său meci după o pauză lungă.

Rapid a disputat primul său meci de pregătire în cantonamentul din Antalya, încheind la egalitate, împotriva formației Sakaryaspor.

În minutul 73 al meciului, la scorulde 2-1 pentru adversari, Albion Rrahmani a obținut un penalty și tot el l-a transformat, ducând scorul la 2-2.

Rahmani a revenit cu gol în tricoul Rapidului

„Atacantul Albion Rrahmani revine pe teren după o accidentare, jucând câteva minute în meciul dintre Rapid București și Sakariyaspor. A marcart din lovitură de pedeapsă”, au notat cei de la telegrafi.com.

Golul lui Rrahmani nu a fost însă sufient pentru a-i asigur victoria Rapidului. Primul meci de pregătire al rapidiștilor încheindu-se la egalitate, scor 3-3.

Albion Rrahmani s-a accidentat la gleznă în timpul meciul Andorra - Kosovo, scor 0-3, disputat pe 12 octombrie 2023 și a avut nevoie de operație pentru a se recupera.

1.4 milioane de euro este cota de piață a lui Albion Rrahmani, potrivit site-urilor de specialitate.