VIDEO Rapid a încasat 3 goluri în primul meci din 2024! Rrahmani a înscris la revenire

Rapid Albion Rrahmani sakaryaspor Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 18:06
Data actualizarii: Sambata 06 Ianuarie 2024, 18:06

Rapid a jucat primul meci de pregătire în cantonamentul din Antalya, 3-3 împotriva formației Sakaryaspor.

Sâmbătă, Rapid a înfruntat Sakaryaspor, ocupanta locului 4 din liga a doua turcă. Cristiano Bergodi a aliniat un prim 11 din care nu au lipsit noile achiziții Krasniqi, Burmaz sau Hasani.

Rapid - Sakaryaspor 3-3, în cantonamentul din Turcia

La pauză, Sakaryaspor conducea cu 1-0. Golul a fost marcat de venezueleanul Yonathan Del Valle, în minutul 25, cu un șut din careu la colțul scurt, unul la care Horațiu Moldovan nu a putut interveni.

Rapid a restabilit egalitatea în minutul 48. După un corner și un șut al lui Papeau, fundașul Paul Iacob a deviat în poarta adversă. La doar trei minute distanță, Sakaryaspor a făcut 2-1, după ce Sinan Kurt l-a învins cu un șut din afara careului pe Virgil Drăghia, intrat la pauză în locul lui Moldovan.

Rapid a egalat din nou în minutul 73, după un penalty obținut și transformat de Albion Rrahmani, revenit pe teren după accidentare. Șase minute mai târziu, giuleștenii au trecut în avantaj, după ce un jucător al turcilor și-a trimis mingea în propria poartă în urma unui corner.

Turcii au egalat la 3 în minutul 85. Caglayan Menderes l-a învins pe Drăghia cu o lovitură de cap bine plasată, după un corner.

• Rapid a început în următoarea formulă: Moldovan - Braun, Săpunaru, Grigore, Borza - Oaidă, Albu - Hasani, Cîrjan, Krasniqi - Burmaz
  • La Rapid au mai jucat: Ioniță, Soni, Drăghia, El Sawy, Rrahmani, Bădescu, Onea, Cristea, Iacob, Pănoiu, Kait, Papeau, Funsho