Poli Iași - Rapid, 3-1, cadou nesperat pentru FCSB! Cum arată clasamentul în Superliga după ziua de sâmbătă

Rapid FCSB Poli Iasi Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 24 Februarie 2024, 21:46
Data actualizarii: Sambata 24 Februarie 2024, 21:58

Sâmbătă a fost o zi cu goluri în Superliga. În toate cele trei meciuri disputate pe parcursul zilei s-au marcat cel puțin un gol.

Ziua a debutat cu meciul dintre UTA Arad și Petrolul, scor 1-0, care i-a dus pe arădeni pe locul șapte în clasament, la egalitate cu ocupanta locului șase.

În al doilea meci al zilei, Farul Constanța s-a încurcat din nou pe teren propriu, de această dată în fața Oțelului Galați, scor 1-1.

Nici Rapid nu a fost capabilă să se impună în confruntarea cu Poli Iași, scor 3-1, în meciul zilei. Cristi Săpunaru a greșit flagrant în minutul 55 al meciului și le-a dat ocazia moldovenilor să restabilească egalitatea după doar trei minute de la momentul în care giuleștenii deschiseseră scorul. Alin Roman și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 88, iar Harrison a stabilit rezultatul final în minutul cinci al prelungirilor.

În aceste condiții, dacă FCSB se va impune în fața lui FC Botoșani, duminică, de la ora 20:00, atunci se va distanța la zece puncte de ocupanta locului doi (CFR Cluj, la egalitate cu Rapid).