"Nu trebuie să mai lipsească din echipă!" Remarcatul lui Balint după FCSB - FCU Craiova 2-2

Fotbal intern Jucătorii de la FCSB
Data publicarii: Luni 07 Februarie 2022, 08:55
Data actualizarii: Luni 07 Februarie 2022, 09:13

FCSB - FCU Craiova, meci din etapa a 24-a a Ligii 1, s-a terminat duminică 2-2.

FCU Craiova a condus-o de două ori pe FCSB, dar nu a reușit să plece cu toate cele trei puncte de pe Arena Națională. Ianis Stoica a obținut penalty-ul din care vicecampioana a reușit să obțină un punct și să rămână, astfel, la opt puncte de liderul CFR Cluj.

Claudiu Keșeru, introdus pe parcursul reprizei secunde, a transformat lovitura de pedeapsă în prelungirile partidei și a închis tabela la 2-2.

Gabi Balint, fostul mare atacant al naționalei și al Stelei, susține că primul 11 al roș-albaștrilor ar trebui mereu să-l conțină pe Ianis Stoica, atacantul pe care îl consideră "nouar clasic".

”Ianis Stoica nu trebuie să mai lipsească din echipa asta. Mă uit la demarcările lui, sunt extraordinare. Controlul balonului în careu este extraordinar. A jucat Coman, care nu e nici refăcut”, a declarat Gabi Balint, potrivit digisport.ro.

FCSB e neînvinsă de 17 etape, având 13 victorii şi patru egaluri. FCSB a remizat în ultimele două meciuri de acasă, 3-3 cu liderul CFR Cluj şi 2-2 cu FC U Craiova. În tur, FCSB s-a impus cu 1-0.

FCSB este pe locul doi, cu 52 de puncte. În următoarea etapă, vicecampioana se va duela cu ultima clasată, Academica Clinceni, iar FCU Craiova urmează să joace pe propriul teren cu FC Botoșani.