Nervi si nebunie: Stoican a vrut sa scoata echipa de pe teren pentru un AUT acordat CFR-ului! Jucatorii Iasiului au venit la Cluj cu tricouri pregatite de proteste

Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 05 Noiembrie 2017, 19:34
Data actualizarii: Duminica 05 Noiembrie 2017, 20:12

Un moment foarte tensionat a avut loc in minutul 62 al meciului dintre CFR Cluj si Poli Iasi, incheiat cu victoria clujenilor, scor 1-0.

Imediat dupa golul de 1-0 marcat de CFR Cluj, Flavius Stoican a vrut sa scoata echipa de pe teren, in semn de protest fata de arbitraj.

Stoican nu a constestat faza golului, ci o faza care a avut loc cu un minut inainte de gol, cand centralul George Radulescu a acordat un aut pentru CFR.

Antrenorului lui Poli Iasi a luat foc la marginea terenului, pe motiv ca echipa sa merita sa primeasca o lovitura libera inainte ca mingea sa iasa in aut. Initial, George Radulescu aratase fault pentru Iasi, apoi s-a razgandit si a dat aut pentru CFR Cluj.

Jucatorii Iasiului au venit pregatiti de proteste la Cluj - in momentul in care Flavius Stoican a vrut sa scoata echipa de pe teren, jucatorii erau pregatiti sa imbrace tricourile speciale, inscriptionate cu mesajul "Vrem arbitraj corect."

Spiritele s-au calmat dupa cateva minute de confuzie, iar jocul s-a reluat. Flavius Stoican a fost trimis in tribune.