Mihai Stoica e ”câine rău”: ”Am ținut cu Dinamo! M-am manifestat la goluri”

Mihai Stoica Dinamo dinamo - fc argeș Fotbal intern Mihai Stoica
Data publicarii: Marti 30 Mai 2023, 08:22
Data actualizarii: Marti 30 Mai 2023, 08:22

Mihai Stoica a urmărit partida dintre Dinamo și FC Argeș, încheiată la scor, 6-1, în cadrul turului de la barajul de menținere/promovare în Superligă.

Managerul general al FCSB-ului își dorește ca echipa sa să evolueze în sezonul următor împotriva rivalei, motiv pentru care a susținut echipa lui Ovidiu Burcă

Un eventual meci cu Dinamo pe teren propriu i-ar aduce încasări importante FCSB-ului din vânzarea de bilete, spune oficialul vicecampioanei, convins de faptul că derby-ul ar aduce un număr important de spectatori.

Rivalul ”câinilor” spune că s-a ”manifestat” la golurile marcate de echipa Dinamo.

Mihai Stoica: ”Am ținut cu Dinamo!”

„Am ținut cu Dinamo, vorbesc foarte serios. Cu cine vrei să joci în Liga 1? Cu FC Argeș sau cu Dinamo? Cu FC Argeș, cu 10.000 – 15.000 de spectatori, sau cu Dinamo, când vin 50.000? Încasezi la 450.000 de euro…

Fotbalul românesc are nevoie de Dinamo, de Rapid, de Craiove. Dacă ar fi și Poli Timișoara ar fi extraordinar. Chiar recunosc că am ținut cu Dinamo cu adevărat.

La primele două goluri m-am manifestat, la golurile 3 și 4 am rămas blocat. Sunt goluri de pus în ramă. A urmat un potop! La un moment dat părea Manchester City, nu Dinamo. N-aș spune nimic de FC Argeș pentru că nu a venit la meci”, a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

VIDEO - Cristi Borcea, după Dinamo - FC Argeș 6-1

Dinamo - FC Argeș 6-1

Bena (15'), Larrucea (24'), Pop (28') și Ghezali (41') au dus scorul la 4-0 în prima parte a meciului. În repriza secundă, FC Argeș a dat semne de revenire, grație reușitei lui Zebic (55'), însă Iglesias (56') și Ghezali (62') au făcut setul pentru Dinamo!

Echipele de start

• Dinamo: Dujmovic - Moura, Giafer, Bena, Amzăr - Iglesias, Larrucea, Neluț Roșu - Iulian Roșu, Pop, Ghezali
  • Rezerve: Oncescu, Demici, Țîră, David Irimia, Borcea, Alexandru Irimia, Șerban, Buleică, Florescu

Antrenor: Ovidiu Burcă

• FC Argeș: Micle - Tofan, Turda, Zebic, Vianna - Bassong, Njike - Calcan, Koubemba, Jobello - Garita
  • Rezerve: Micu, Meza Colli, Șerban, Dobrosavlevici, Pîrvu, Moisie, Estevam, Jakolis, Mimto

Antrenor: Bogdan Vintilă