Kosovarii din Superliga, elogiați în presa albaneză: „Au strălucit în weekend!”

Rapid Albion Rrahmani Ermal Krasniqi Fotbal intern Albion Rrahmani
Data publicarii: Luni 19 Februarie 2024, 18:28
Data actualizarii: Luni 19 Februarie 2024, 18:34

Weekend perfect pentru fotbaliștii kosovari care activează în campionatul României.

„Cinci jucători albanezi au strălucit în weekend în ligile europene”, a titrat lui publicația Telegrafi, făcând trimitere la jucătorii din Kosovo.

Trei fotbaliști kosovari din Superliga, lăudați în presa albaneză pentru evoluțiile pe care le-au avut în finalul săptămânii trecute.

Elogii pentru kosovarii de al Rapid

Ermal Krasniqi a avut o apariție impresionantă la Rapid București, în victoria cu 2-0, cu Hermannstadt, unde a jucat timp de 75 de minute, marcând un gol și oferind un assist. A primit nota 9,3.

Coechipierul său, Albion Rrahmani, a fost integralist și avut și el o performanță fantastică, primind o notă de 7,7 după ce a marcat un gol.

Albin Berisha, în schimb, a avut un debut de vis la Petrolul Ploiești, marcând golul victoriei (2-1 cu Poli Iași) într-un meci în care a evoluat pentru 45 de minute”, a mai notat sursa citată mai sus.

Amir Rrahmani (Napoli, 29 de ani) și Donat Rrudhani (Lausanne-Sport, 24 de ani) au fost lăudați și ei pentru prestațiile din acest weekend.