Liderul galeriei Rapidului, atac dur la adresa unui arbitru din Superliga: „Aș vrea să-l văd la pușcărie”

Rapid bocciu Liviu Ungureanu Fotbal intern Fani rapidiști la meciul cu Dinamo / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Sambata 17 Februarie 2024, 19:11
Data actualizarii: Sambata 17 Februarie 2024, 19:16

Rapid a primit o amendă uriașă după meciul cu Oțelul Galați, scor 2-1, după ce fanii au oferit un adevărat spectacol pirotehnic în primul sfert de oră al partidei.

• 60.000 de lei este suma pe care clubul va trebui să o achite după gestul suporterilor.

Decizia Federației Române de Fotbal l-a înfuriat pe Liviu Ungureanu (Bocciu), liderul suporterilor rapidiști, care a susținut că sunt luate măsuri drastice împotriva giuleștenilor, în timp ce în alte cazuri se trece prea ușor cu vederea peste greșeli.

Bocciu a punctat că la fel de drastic ar trebui sancționată și greșeala făcută de arbitrii din camera VAR la meciul FCSB - Farul, scor 1-1, care le-au anulat constănțenilor un gol marcat în minutul 58.

Bocciu vrea un arbitru la pușcărie

„Aș vrea și eu să îl văd la pușcărie pe arbitrul ăsta care a furat cu offsideul lui Hagi. Am văzut că s-au scris trei rânduri și s-a îngropat ca de obicei. Eu nu am văzut nesimțire mai mare ca la meciul ăla în viața mea.

Dar toți vorbesc de suporteri, că fac, că dreg. Dar de altă parte a sportului nu se mai vorbește. Nu se mai aprinde nimeni, toată lumea e pe burtă”, a spus Liviu Ungurean, potrivit Fanatik.

Rapid ocupă locul secund în clasamentul Superligii, cu 48 de puncte, după 26 de etape. Giuleștenii se vor deplasa în următoarea etapă la Iași pentru duelul cu Politehnica.