Ilie Dumitrescu cfr CFR Cluj Champions League Young Boys Fotbal intern Ilie Dumitrescu, reacție categorică după eliminarea CFR-ului! Unde crede că s-a jucat meciul
Alecu Mihai
Data publicarii: Miercuri 11 August 2021, 00:00
Data actualizarii: Miercuri 11 August 2021, 00:03

Fostul internațional român a vorbit la "cald".

Clujenii nu au reușit să reziste în Elveția, iar cei de la Young Boys s-au impus cu 3-1, scor care era stabilit încă de la pauză. Ilie Dumitrescu crede că partida s-a jucat în cele 3 minute în care ardelenii au încasat două goluri, acolo fiind românii destabilizați din punct de vedere fizic de către adversari.

"CFR a surprins adversarul cu un pressing avansat, o echipă agresivă, dar problema a fost atunci. Echipa s-a destabilizat în 2 minute. Asta înseamnă că au fost două greșeli pe faza defensivă, două greșeli în lanț. Meciul ar fi mers într-o altă direcție. Echipa a început foarte bine.

• Ilie Dumitrescu, reacție categorică după eliminarea CFR-ului! Unde crede că s-a jucat meciul

Și psihologic a contat foarte mult. Factorul psihologic contează foarte mult. Pe început de joc am avut 3 situații bune, iar ei au fost fără șut pe poartă. După care vine această acțiune, unde greșesc Camora și Manea. Apoi, Bouhenna își intră în rol.

Cu un adversar puternic trebuie să eviți să faci foarte multe greșeli. Păun a greșit. Nu poți să-și lași echipa în 10 oameni. Ieșirea asta nervoasă nu-și are rostul. La nivelul ăsta nu poți să faci așa ceva!", a spus Ilie Dumitrescu, la digisport.