VIDEO Gicu Grozav e Gicu Grozav! Chiar sub ochii lui Hagi, atacantul Petrolului a făcut spectacol în meciul cu Farul

Gicu Grozav Farul Constanta Gheorghe Hagi Petrolul Ploiesti Vlad Morar Fotbal intern
Data publicarii: Miercuri 06 Iulie 2022, 12:20
Data actualizarii: Miercuri 06 Iulie 2022, 12:22

Internaționalul român recent transferat la Ploiești a deschis scorul după doar trei minute în partida amicală câștigată de ”lupii galbeni” cu 2-1.

Adus în această vară de nou-promovata Petrolul Ploiești după trei sezoane petrecute în Ungaria, Gicu Grozav (30 de selecții și 5 goluri la echipa națională la României) a făcut miercuri un meci foarte bun împotriva Farului Constanța, echipa antrenată de unul dintre admiratorii săi declarați, Gheorghe Hagi.

Grozav a deschis scorul în amicalul disputat la Buftea după doar 3 minute, iar Mario Bratu a făcut 2-0 imediat după pauză.

Vlad Morar, adus de la Dinamo, a redus din diferență în minutul 78, iar partida s-a încheiat 2-1 pentru ”lupii galbeni”.

Grozav a venit la Petrolul de la retrogradata MTK Budapesta

Atacantul care ultima dată a jucat în Liga 1 pentru Dinamo a semnat cu Petrolul Ploiești un contract valabil pe două sezoane.

După plecarea din ”Ștefan cel Mare”, Grozav a jucat în campionatul maghiar pentru Kisvarda, Diosgyor și MTK Budapesta, cu ultima retrogradând în sezonul trecut.

Echipele din amicalul Petrolul Ploiești - Farul Constanța

Petrolul Ploiești: Moroz - Meijers, Tamaș, Huja - Pashov, Jair, Cebotaru, Țicu - Cioiu, Măzărache, Grozav

Rezerve: Avram - Olaru, Horj, Borța, Gheorghe, Bratu, Tucaliuc, Ivanovski, Seto

Antrenor: Nicolae Constantin

Farul Constanța: Buzbuchi - Corinus, Larie, M. Popescu, Borza - Boboc, Artean - Grameni, Cojocaru, Pitu - R. Moldoveanu

Rezerve: Mușat - Kiki, Mladen, Benzar, Grosu, Doukoure, Banu, Casap, Mazilu, Morar

Antrenor: Gheorghe Hagi