George Puscas Nations League Romania - Muntenegru Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 19 Iunie 2022, 17:27
Data actualizarii: Duminica 19 Iunie 2022, 17:54

Reprezentativa României a fost ciuca bătăilor până acum în Liga B, din Nations League.

George Pușcaș (26 de ani), care a strâns 30 de selecții și opt goluri pentru România, a arătat cum a trecut peste, printr-un mesaj scris în engleză pe pagina sa oficială de Instagram.

„Fii mereu încrezător, indiferent de ce se va întâmpla! Nu te da bătut niciodată. Acum e timpul pentru o vacanță și odihnă”, a scris internaționalul român pe rețeaua de social media.

Pușcaș a fost pe teren în umilința de pe Giulești cu Muntenegru, scor 0-3, în care numărul 9 al oaspeților, Stefan Mugosa (30), a marcat de trei ori în poarta apărată de Florin Niță (34).

Edi Iordănescu a cedat după ce Muntenegru a făcut 3-0

George Pușcaș a avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 62, chiar înainte ca Muntenegru să facă 3-0.

După golul trei al oaspeților, Edi Iordănescu a cedat și a preferat să se așeze pe bancă. Selecționerul nu a mai dat indicații, lăsându-l responsabil pe secundul Ionel Ganea.

Selecționerul a rămas pe bancă aproape un sfert de oră și s-a mai ridicat abia în jurul minutului 76, când i-a oferit ultimele indicații lui Nicolae Păun înainte de intrarea pe teren. Ulterior, Iordănescu s-a așezat din nou.