VIDEO Fiul lui Dan Șucu a marcat primul său gol pentru Rapid

dan sucu Rapid rapid - petrolul Fotbal intern Dan Matei Șucu
Data publicarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 22:08
Data actualizarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 22:09

Dan Matei Șucu, fiul acționarului de la Rapid, Dan Șucu, a marcat primul său gol pentru echipa U17 a giuleștenilor.

Rapid U17 a remizat, scor 2-2, cu reprezentativa similară a Petrolului, după ce ploieștenii au condus cu 2-0.

Andrei Dima a redus din diferență în minutul 58, din penalty, iar pe finalul partidei, în minutul 82, Dan Șucu Jr. și-a trecut numele pe lista marcatorilor.

Acesta a reluat cu capul din câțiva metri o minge trimisă în centrul careului. Pe final, Rapidul a forțat golul victoriei, dar meciul s-a încheiat la egalitate.

Dan Matei Șucu este unul dintre cei mai importanți jucători ai echipei U17 de la Rapid. În meciul cu FCSB, la care a asitat și tatăl său, acesta a purtat și banderola de căpitan.