Decizie intrigantă luată la nivelul conducerii CSA Steaua după FCSB - CFR Cluj

csa steaua CFR Cluj FCSB Ghencea Fotbal intern
Data publicarii: Luni 07 August 2023, 19:46
Data actualizarii: Luni 07 August 2023, 20:02

După o pauză de mai mulți ani, FCSB a disputat meciul cu CFR Cluj pe stadionul Ghencea. Gazdele s-au impus cu scorul de 1-0.

Conform anunțului oficial făcut de organizatori, la partida dintre FCSB și CFR Cluj au asistat 28.519 de spectatori. Meciul vicecampioanei este cel cu cea mai mare asistență pe noua arenă din Ghencea.

La începutul meciului, Peluza Nord de la FCSB a afișat o scenografie, iar la pauză suporterii au aprins lanternele telefoanelor. Fanii grupării roș-albastre au afișat și un mesaj, alături de coregrafie: „Alături de o singură echipă”.

Fără reacție din partea oficialilor CSA Steaua

După disputarea confruntării cu CFR Cluj, FCSB este tot mai aproape de a obține acordul să joace meciul din turul trei preliminar din Conference League pe aceeași arenă.

Numeroase voci importante, precum Marius Lăcătuș, Florin Talpan sau Adrian Bumbescu, au criticat decizia a lăsa vicecampioana României să joace pe stadionul "Steaua", însă după partida cu CFR Cluj nu a mai apărut vreo reacție.

"Nu mai vreau să vorbesc nimic pe această temă. Nu mai putem da declaraţii în privinţa acestui subiect (n.r. - FCSB, pe Stadionul Steaua)", a declarat Adrian Bumbescu, potrivit Orange Sport.