CFR TRAGE TARE: GLORIA BUZAU 1-2 CFR CLUJ

Data publicarii: Sambata 25 August 2007, 18:21
Data actualizarii: Sambata 25 August 2007, 18:21
CFR SE TINE TARE IN SPATELE STELEI SI AL RAPIDULUI

CFR se tine tare in campionat si dupa egalul cu Steaua din etapa trecuta, meciul care a nascut si un scandal monstru in Ghencea intre Hagi si Becali, trupa lui Andone a castigat cu 2-1 la Buzau, in fata nou-promovatei Gloria.

Trica a deschis scorul pentru CFR in minutul 5, printr-o lovitura de cap. Claudiu Ionescu a raspuns, iar Gloria a egalat in minutul 26 dupa o lovitura libera extraordinara. Cea mai scumpa achizitie din Liga I, Fabbiani, a marcat primul sau gol in tricoul CFR-ului, in minutul 85, iar CFR pleaca de la Buzau cu cele 3 puncte in buzunar.

Vezi echipele de start!

Gloria: M. Barbu - Vlaicu, Tudose, Iovita, Doicaru - Paleacu, Dino Eze, Suleap, C. Gheorghita - V. Simion, C. Ionescu. Antrenor: Ilie Stan.

CFR: Stancioiu - Tony, Galiassi, Cadu, Panin - Semedo, G. Muresan, Trica, Minteuan - Diddy, Fabbiani. Antrenor: Ioan Andone.