VIDEO EXCLUSIV "Când va lua titlul FCSB?" Răspunsul lui "Nostradamus" Dragomir a venit prin învăluire

Data publicarii: Marti 12 Aprilie 2022, 20:15
Data actualizarii: Marti 12 Aprilie 2022, 20:16

FCSB e la cinci puncte de liderul CFR Cluj, după victoria cu FC Voluntari, scor 4-0.

FCSB se agață de speranțe firave pentru a cuceri un nou titlu după o pauză de șapte ani - ultimul a fost luat sub conducerea lui Constantin Gâlcă.

Dumitru Dragomir susține că trupa lui Anton Petrea ar putea pierde chiar și locul secund după forcingul Universitătții Craiova, care în ultima rundă a învins-o pe CFR, scor 3-2, printr-un gol înscris de croatul Roguljic în ultimul minut al partidei de pe stadionul Ion Oblemenco.

Dragomir, despre lupta la titlu

"Categoric poate să piardă locul doi. Prea curând nu cred că o să ia titlul. Are câțiva tineri, trebuie să se mai coacă puțin. Și trebuie să își aducă două-trei valori obligatoriu, cel puțin în apărare. Florinel Coman nu s-a stins. Nu-l pune să joace ce trebuie. Dacă îl lasă să joace unde vrea el, dă randament mult mai bun", a declarat Dumitru Dragomir, într-un interviu realizat de Violeta Colgiu, pentru Pro Arena și Sport.ro.

După etapa cu numărul 4, CFR Cluj este lider în play-off cu 45 de puncte, urmată de FCSB, aflată la cinci lungimi distanță. Universitatea Craiova închide podiumul, având 36 de puncte.