Bogdan Andone, contactat de urgență după ce a anunțat că ar putea pleca de la FC Botoșani

Bogdan Andone FC Botosani valeriu iftime Fotbal intern Bogdan Andone / SportPictures
Data publicarii: Marti 13 Februarie 2024, 13:06
Data actualizarii: Marti 13 Februarie 2024, 13:13

FC Botoșani a revenit de la 1-0 și a codus cu 1-2, împotriva lui UTA Arad, însă a fost egalată în ultimul minut al meciului, după o lovitură de la colț, scor 2-2.

Dezamăgit că a ratat victoria în ultimul minut regulamentar de joc, Bogdan Andone, antrenorul moldovenilor, a susținut după meci că nu exclude o despărțire de FC Botoșani.

Valeriu Iftime, patronul clubului moldav, a punctat, marți, faptul că nu se pune problema ca Bogdan Andone să părăsească echipa, subliniind faptul că va purta o discuție lămuritoare cu antrenorul de 49 de ani chiar în cursul zilei de astăzi.

Valeriu Iftime nu ia în calcul o despărțire de Bogdan Andone

„Bogdan era foarte supărat pentru greșelile noastre. Va veni astăzi, voi discuta cu el. Am vorbit și aseară după meci cu el, nu sunt probleme. Nu cred că Bogdan se sperie, să plece că a scăpat Ducan mingea printre degete”, a spus Valeriu Iftime, pentru Digisport.

Bogdan Andone a semnat cu FC Botoșani în ultimele zile ale anului trecut și a strâns patru meciuri pe banca moldovenilor, timp în care echipa a obținut două victorii, un egal și o înfrângere.

FC Botoșani ocupă penultimul loc în clasamentul Superligii, cu 19 puncte, la egalitate cu Dinamo, care are însă un golaveraj mai slab.