Astra Giurgiu, un nou scor uluitor în Liga 3! Câte goluri a putut să încaseze fosta campioană în doar patru etape

Astra Giurgiu CS Dinamo Liga 3 Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 20:22
Data actualizarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 20:25

Astra Giurgiu, fosta campioană a României, continuă să se facă de râs în seria a patra din Liga 3.

Astăzi, în runda a patra a noului sezon din Liga 3, Astra Giurgiu, echipă măcinată de probleme financiare, a fost umilită pe teren propriu de CS Dinamo București, scor 0-13! La pauză, echipa Ministerului de Interne conducea cu un avans de doar patru goluri, însă lucrurile s-au schimbat în partea secundă.

Astra Giurgiu - CS Dinamo 0-13, în Liga 3

Potrivit paginii de Facebook a lui CS Dinamo, pentru formația antrenată de Daniel Iftodi au marcat Burlacu (4), Târnăcop (3), Bobby Lungu (2), Dorobanțu (2), Dinu (1) și Iovu (1).

După patru etape, Astra ocupă ultimul loc în seria a patra din Liga 3, fără puncte și un golaveraj neverosimil: 0-29! De partea cealaltă, CS Dinamo are 9 puncte strânse în primele patru runde.

Rezultatele înregistrate de Astra în primele patru etape din Liga 3

• CS Real Bradu - Astra 10-0
  • Astra - SC Popești-Leordeni 0-3 (la masa verde)
  • ACS Muscelul Câmpulung Elite - Astra 3-0
  • Astra - CS Dinamo 0-13

Recent, Astra s-a făcut de râs și în Cupa României, la meciul din turul 2 contra celor de la SC Popești Leordeni. Fosta campioană a României a avut o echipă formată din doar 8 jucători, fără antrenor, iar în minutul 22 era deja 6-0 pentru adversari. Ulterior, doi dintre jucătorii Astrei s-au accidentat, astfel că arbitrul a fost nevoit să fluiere finalul partidei în minutul 25.

Astra Giurgiu, campioană a României în 2016 și vicecampioană în 2014, câștigătoare a Cupei în 2014 și finalistă a competiției în 2017, 2019 și 2021, a retrogradat în ultimul sezon în Liga 3.