Andrea Compagno, ridiculizat de Sorin Cârțu: „E ca în bancul cu mârțoaga! De asta l-au ținut pe teren”

Andrea Compagno FCSB Sorin Cartu Fotbal intern Andrea Compagno
Data publicarii: Duminica 08 Octombrie 2023, 18:01
Data actualizarii: Duminica 08 Octombrie 2023, 18:04

FCSB s-a chinuit pe terenul lui FC Botoșani, impunându-se la limită, scor 1-0, în fața ultimei clasate din Superliga.

Deși conducea cu doar 1-0 la pauză, FCSB a făcut clasicele două schimbări abia în minutul 62, când Djokovic l-a schimbat pe Ovidiu Popescu, în timp ce Băluță i-a luat locul pe teren lui Tavi Popescu.

În acest context, Sorin Cârțu, fostul președinte al clubului Universitatea Craiova, s-a întrebat retoric de ce a fost lăsat pe teren 90 de minute Andrea Compagno, care nu a reuși să iasă cu nimic în evidență. Fostul oficial din Bănie și-a permis chiar și o glumă pe seama atacantului italian.

Cârțu, glume pe seama lui Compagno

„Am remarcat că FCSB nu a făcut nicio schimbare, Compagno a jucat 90 de minute. E ca-n bancul cu mârţoaga. Ştiţi bancul, nu?

Cu ăla care a dus calul la târg şi l-a întrebat cineva de ce l-a adus acolo. El a spus «ca să-l fac de râs». Aşa şi cu Compagno, l-a ţinut pe teren ca să-l facă de râs”, a spus Sorin Cârţu, potrivit Fanatik.

Andrea Compagno a îmbrăcat de 15 ori tricoul FCSB-ului în acest sezon, marcând doar patru goluri.

Cu o cotă de piață de 2.5 milioane euro, atacantul italian mai are contract cu FCSB până în vara anului 2024.