VIDEO // Moldoveanul minune dorit de FRF la nationala a marcat un super gol pentru PSG: 3-2 cu Atletico Madrid

Autor: Sport.ro
Luni 30 Iulie 2018, 16:34

Virgiliu Postolachi a marcat golul victoriei in PSG - Atletico Madrid 3-2.

Postolachi a intrat in repriza a doua si a marcat golul victoriei in meciul dintre PSG si Atletico Madrid, 3-2, in minutul 90+2.

Postolachi are 18 ani, este mijlocas de banda, si a semnat vara asta primul contract de profesionist cu PSG.

Virgiliu Postolachi s-a nascut in Edinet, Republica Moldova, si are si cetatenie franceza.

Recent, fotbalistul de 18 ani a refuzat convocarea la nationala Moldovei, iar publika.md a scris ca Federatia Romana de Fotbal incearca sa il convinga sa evolueze pentru nationala Romaniei.

VIDEO

Toata Romania vede Romania! Norvegia - Romania, vineri, 7 iunie, 21:45, in direct la PRO TV! Malta - Romania, luni, 10 iunie, 21:45, in direct la PRO TV!

E.U. YES LA VOT. Au pornit cu o afacere de garaj, acum sunt milionari cu bani de la UE