VIDEO / 6-6, ca la ... teatru! Golurile au luat-o razna intr-un meci din Olanda

Data publicarii: Miercuri 23 Septembrie 2009, 15:21
Data actualizarii: Miercuri 23 Septembrie 2009, 15:54

Olandezii au demonstrat de ce este fotbalul frumos! Un meci de Cupa din Olanda i-a tinut pe fani cu inima la gura pana in ultima secunda: s-au marcat nu mai putin de 12 goluri.

â–º VIDEO: Bayern SHOW! Vezi 5 super goluri in Bayern 5-0 Oberhausen!

Meciul de Cupa dintre Excelsior Rotterdam si Haaglandia s-a terminat 6-6 dupa 120 de minute de joc. Excelsior a castigat in cele din urma cu 7-6 dupa loviturile de departajare.

Echipa din divizia a doua olandeza, Excelsior Rotterdam a reusit mereu sa preia conducerea, insa amatorii de la Haaglandia au egalat de fiecare data. dupa 90 de minute de joc, partida ajunsese la 4-4.

In prelungiri, lucrurile au luat-o complet razna! In minutul 103 al meciului, amatorii de la Haaglandia conduceau deja cu 6-4. Excelsior a reusit insa egalarea in extremis cu doua goluri pana in minutul 120 si meciul a ajuns la loviturile de departajare.