Vezi cum si-a furat-o Porto, cu Sapunaru in teren!

Data publicarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 12:00
Data actualizarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 12:13
Porto, cu Sapunaru titular, a fost invinsa, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 (2-1), de Leixoes.

Sapunaru a fost inlocuit in minutul 65 cu Mariano Gonzalez, dupa ce primise un cartonas galben.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Bruno China '4 si Braga '29, '79, in timp ce pentru campioana Portugaliei au inscris Lucho Gonzalez '36 din penalti si Lisandro Lopez '61.

Intr-un alt meci disputat sambata, Belenenses Lisabona a terminat la egalitate, acasa, scor 1-1 (0-1), cu Vitoria Guimaraes. Oaspetii au deschis scorul prin autogolul lui Ze Pedro, din minutul 32, gazdele egaland prin acelasi Ze Pedro, in minutul 78, din penalti.

Partidele Maritimo Funchal - Rio Ave, Nacional Madeira - Vitoria Setubal, Benfica Lisabona - Naval si Pacos Ferreira - Sporting Lisabona se cor disputa duminica, in timp ce meciul Sporting Braga - Estrela Amadora este programat luni.