Usain Bolt a debutat ca fotbalist la Central Coast Mariners! Jamaicanul a fost aproape sa marcheze | FOTO&VIDEO

Usain Bolt debut fotbal Usain Bolt usain bolt central coast mariners Usain Bolt fotbal Usain Bolt fotbalist Fotbal extern Usain Bolt a debutat ca fotbalist la Central Coast Mariners! Jamaicanul a fost cel mai urmarit de pe teren | FOTO&VIDEO
Data publicarii: Vineri 31 August 2018, 17:53
Data actualizarii: Vineri 31 August 2018, 17:59

Usain Bolt a debutat ca fotbalist la echipa sa de club!

Bolt a intrat in minutul 71 in teren pentru Central Coast Mariners, in partida castigata cu 6-1 de echipa sa impotriva celor de la Central Coast Select XI in campionatul Australiei.

Cu numarul 95 pe tricou, multiplul campion olimpic in probele de atletism a jucat in atacul celor de la Central Coast in ultima parte a meciului, desi fusese trimis initial in flancul stang.

• Usain Bolt a debutat ca fotbalist la Central Coast Mariners! Jamaicanul a fost cel mai urmarit de pe teren | FOTO VIDEO

Bolt a facut cateva scheme bune si a castigat admiratia fanilor veniti in numar mare la stadion. La finalul partidei, Bolt le-a multumit celor care l-au sustinut in primul sau meci si a dat autografe.

Jamaicanul a fost aproape de o minge periculoasa in minutul 90+3, insa cu toate ca a alergat cum stie el mai bine, nu a mai ajuns la balonul care putea aduce golul cu numarul 7 pentru echipa sa.

Bolt a avut si o problema in cele 20 de minute petrecute in teren. Lanticul l-a deranjat, asa ca a avut nevoie de ajutor pentru a-l da jos.