Usain Bolt a debutat ca fotbalist la Central Coast Mariners! Jamaicanul a fost aproape sa marcheze | FOTO&VIDEO

Vineri 31 August 2018, 17:53

Usain Bolt a debutat ca fotbalist la echipa sa de club!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Bolt a intrat in minutul 71 in teren pentru Central Coast Mariners, in partida castigata cu 6-1 de echipa sa impotriva celor de la Central Coast Select XI in campionatul Australiei.

Cu numarul 95 pe tricou, multiplul campion olimpic in probele de atletism a jucat in atacul celor de la Central Coast in ultima parte a meciului, desi fusese trimis initial in flancul stang.

Bolt a facut cateva scheme bune si a castigat admiratia fanilor veniti in numar mare la stadion. La finalul partidei, Bolt le-a multumit celor care l-au sustinut in primul sau meci si a dat autografe.

Jamaicanul a fost aproape de o minge periculoasa in minutul 90+3, insa cu toate ca a alergat cum stie el mai bine, nu a mai ajuns la balonul care putea aduce golul cu numarul 7 pentru echipa sa.

Bolt a avut si o problema in cele 20 de minute petrecute in teren. Lanticul l-a deranjat, asa ca a avut nevoie de ajutor pentru a-l da jos.