Tricolorele au scăpat ieftin cu 0-5 cu Italia! Partida Anglia - Letonia s-a terminat cu un scor uluitor

fotbal feminin Campionatul Mondial 2023 Lauren May Hemp Nationala Angliei Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 01 Decembrie 2021, 10:35
Data actualizarii: Miercuri 01 Decembrie 2021, 10:43

Trei jucătoare au marcat câte un hat-trick, o a patra a semnat un ”careu”.

Fetele lui Cristi Dulca au pierdut aseară clar în fața Italiei, 0-5 în preliminariile Campionatului Mondial, dar ce s-a întâmplat în meciul Anglia - Letonia a întrecut orice închipuire.

Englezoaicele au stabilit un record la nivel de echipă națională a Albionului, masculină sau feminină: au câștigat cu un halucinant 20-0. În minutul 18 era deja 5-0, iar ultimele cinci goluri au venit între minutele 80 și 88!

Performerele întâlnirii au fost Lauren May Hemp, care a înscris de patru ori, și trio-ul Beth Mead-Ellen White-Alessia Russo, fiecare semnatară a unui hat-trick.