VIDEO Tianjin Jinmen Tiger și-a luat atacant de top la preț de "chinezărie"! Compagno, "dublă" spectaculoasă în ultimul meci

Andrea Compagno Tianjin Jinmen Tiger Fotbal extern Andrea Compagno, la Tianjin Jinmen Tiger / Foto: csl-china.com
Data publicarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 17:23
Data actualizarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 17:35

Plecat de la FCSB la începutul acestui an, după ce a intrat în dizgrațiile lui Gigi Becali, Andrea Compagno face spectacol în China.

Atacantul italian a marcat o "dublă" în meciul disputat de Tianjin Jinmen Tiger împotriva celor de la Chengdu Rongcheng.

Compagno și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutele de prelungire (90+2 și 90+7), însă nu reușitele sale nu au fost suficiente pentru a schimba soarta meciului, Chengdu Rongcheng impunându-se cu 3-2.

Este al treilea meci consecutiv în care italianul marchează pentru gruparea chineză. Compagno a înscris etapa precedentă golul victoriei în meciul cu Yatai, după ce marcase și în victoria 4-0 în fața lui Peng City.

Andrea Compagno, de neoprit în China

Andrea Compagno a fost cumpărat de Tianjin Jinmen Tiger pentru 120.000 de euro la sfârșitul lui februarie și a intrat în primul "11" încă de la prima partidă a chinezilor.

Andrea Compagno a bifat până acum patru apariții pentru Tianjin Jinmen Tigers în campionat și a acumulat 356 de minute în echipamentul formației din China.

Două milioane de euro este cota de piață a atacantului central în vârstă de 27 de ani, potrivit site-urilor de specialitate.