Salvați de VAR! Fără Messi și Neymar, PSG a câștigat dintr-un penalty controversat în minutul 87

PSG Angers kylian mbappe Ligue 1 Mauricio Pochettino Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 10:16
Data actualizarii: Sambata 16 Octombrie 2021, 11:15

Mbappe a fost MVP într-un 2-1 chinuit cu Angers.

Din articol

Lipsită de Messi și Neymar, care ieri au jucat pentru echipele naționale în preliminariile Mondialului, Paris Saint-Germain a avut de tras serios aseară în meciul de campionat cu Angers, câștigat în cele din urmă cu 2-1 pe ”Parc des Princes”.

Oaspeții au deschis scorul în prima repriză (Fulgini, 36), iar Danilo Pereira a egalat în minutul 69 pentru echipa lui Pochettino, după o centrare perfectă de la Mbappe.

A fost sau n-a fost?

Același inepuizabil Mbappe a centrat și pentru Icardi la faza penalty-ului din finalul întâlnirii. Într-un sondaj realizat de L'Equipe, 60% dintre repondenți au spus că nu a fost lovitură de la 11 metri pentru PSG.

A fost nevoie de VAR pentru ca arbitrul să decidă între un fault în atac anterior al lui Icardi și henț al apărătorului de la Angers. După câteva minute, centralul a arătat punctul cu var și Mbappe nu a iertat: 2-1 pentru PSG și parizienii au acum nouă puncte peste principala urmăritoare, Lens, care joacă duminică la Montpellier.