FOTO ȘI VIDEO Clermont - Angers pentru adulți în Ligue 1: suporterii şi-au dat jos chiloţii pentru a-i distrage atenţia fotbalistului care executa un penalty!

Angers clermont Grejohn Kyei Ligue 1 suporteri Franta
Data publicarii: Luni 17 Aprilie 2023, 13:00
Data actualizarii: Luni 17 Aprilie 2023, 13:12

Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru gazde, care au marcat ambele goluri din lovituri de la 11 metri.

Suporterii echipei Angers au încercat fără succes, duminică, să îi distragă atenţia fotbalistului formaţiei Clermont, Grejohn Kyei, în timp ce executa un penalty la partida dintre cele două grupări, contând pentru etapa a 31-a a campionatului Franţei.

La meciul de pe stadionul Gabriel-Montpied, Kyei a executat o lovitură de la 11 metri în minutul 33, când scorul era 1-0 pentru Angers (gol Hunou ’28).

Dorind ca Kyei să rateze, suporterii care se aflau în peluza din spatele porţii, dezbrăcaţi la bustul gol, s-au întors cu spatele şi şi-au tras în jos şi pantalonii şi chiloţii.

Clermont a rezolvat meciul cu Angers după 2 penalty-uri în 5 minute

Ei nu au reuşit însă ce şi-au propus, Kyei înscriind.

Clermont a mai beneficiat de un penalty după cinci minute, iar Cham a înscris golul care a stabilit şi scorul final al meciului: 2-1.