S-a terminat pentru Radu la Genoa? Romanul a gresit, echipa lui a fost eliminata din Cupa Italiei

Ionut Radu Genoa Fotbal extern S-A TERMINAT! Ionut Radu si-a semnat sentinta! Antrenorul Genoei i-a mai dat o sansa insa a gresit impardonabil! Gol de cascadorii rasului primit de portarul roman
Data publicarii: Vineri 10 Ianuarie 2020, 08:35
Data actualizarii: Vineri 10 Ianuarie 2020, 12:42

Ionut Radu a primit un gol de amatori.

Portarul roman, Ionut Radu, a fost titular in partida disputata de Genoa pe terenul celor de la Torino, meci din Cupa Italiei. Trupa antrenata de Davide Nicola a inceput bine partida si a inscris in minutul 14 prin Favilli, insa avantajul echipei lui Radu a tinut doar 9 minute cand De Silvestri a egalat situatia dupa o gafa impardonabila a lui Radu. De Silvestri a trimis un sut din careul de 6 metri, insa Radu s-a plasat gresit si nu a putut sa scoata sutul trimis de acesta.

La finalul celor 90 de minute scorul a fost 1-1, insa Torino s-a calificat dupa loviturile de departajare cu scorul de 5-3.

S-a tot vorbit de plecarea lui Radu de la Genoa in conditiile in care Mattia Perin a fost adus pentru a fi titular. Dupa aceasta partida este tot mai sigur ca Radu va pleca de la Genoa, chiar din aceasta iarna, nemultumit fiind de statutul de rezerva.