S-a intors "Canibalul". Luis Suarez a jucat in nationala Uruguayului pentru prima data de la incidentul cu Giorgio Chiellini si a fost eroul tarii sale in meciul cu Brazilia

Brazilia Luis Suarez Neymar Uruguay Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 26 Martie 2016, 09:02
Data actualizarii: Sambata 26 Martie 2016, 09:13

Luis Suarez a revenit in cel mai spectaculos mod in nationala Uruguayului dupa exilul fortat de un an si jumatate. Atacantul Barcelonei a fost eroul tarii sale in meciul cu Brazilia, disputat la Recife.

Luis Suarez a celebrat revenirea in nationala Uruguayului in mare stil. Acesta a inscris golul de 2-2 al partidei cu Brazilia, disputate la Recife.

Brazilienii au deschis scorul in secunda 40 prin Douglas Costa si si-au majorat avantajul in minutul 26 prin Renato Augusto.

Cel care a sunat revenirea uruguayenilor a fost Edinson Cavani, care a redus din diferenta in minutul 31.

Luis Suarez a iesit la rampa in minutul 48, marcand din pasa lui Alvaro Pereira.

In urma rezultatului dintre Brazilia si Uruguay, selectionata antrenata de Oscar Tabarez a ramas pe locul 2 al preliminariilor pentru CM 2018, avand 10 puncte dupa 5 meciuri. Brazilia este pe 3, cu 8 puncte dupa 5 partide.

Clasamentul preliminariilor de pe continentul sudamerican este condus de Ecuador, care a acumulat 13 puncte.