Reactie furioasa a celor de la Eibar, dupa ce Real Madrid a fost iertata de VAR! "Ramos le-a spus asta!"

Real Madrid Eibar VAR Fotbal extern
Data publicarii: Luni 21 Decembrie 2020, 09:49
Data actualizarii: Luni 21 Decembrie 2020, 10:00

Real Madrid s-a impus cu 3-1 in deplasarea de la Eibar, in runda a 14-a din campionatul Spaniei.

Jose Luis Mendilibar a fost dezamagit, dupa ce echipei sale nu i-a fost acordat un penalty in cea de-a doua repriza a partidei cu Real Madrid. In minutul 82, Sergio Ramos a lovit mingea cu cotul, dar dupa ce a consultat VAR-ul, arbitrul a decis ca reactia fundasului a venit natural, fara vreo intentie de a atinge cu mana mingea.

"Mie mi s-a parut ca a fost penalty. Ramos a crezut de asemenea ca a fost penalty deoarece le-a spus asta si jucatorilor mei. Cu alte ocazii, (arbitri) stau si urmaresc cate doua sau trei minute faza, in slow motion sau din mai multe unghiuri. De aceasta data au luat decizia in 20 de secunde si nici macar nu s-a uitat la ea", a declarat antrenorul lui Eibar dupa partida, citat de catre Mundo Deportivo.

La 10 minute dupa faza controversata, Lucas Vazquez a inscris pentru 3-1, inchizand tabela. Cu aceasta victorie, Real Madrid a egalat-o pe Atletico in clasament, insa echipa lui Simeone are doua meciuri mai putin. Pentru campioana Spaniei va urma partida de acasa contra celor de la Granada, programata miercuri de la 20:45.