Răzvan Lucescu, salvat de VAR! PAOK, egal cu AEK Atena în sferturile de finală ale Cupei Greciei

PAOK Salonic AEK Atena cupa greciei Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 19 Ianuarie 2022, 23:58
Data actualizarii: Joi 20 Ianuarie 2022, 00:05

PAOK Salonic, egala lui AEK Atena în „sferturile” Cupei Greciei.

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu a remizat, miercuri, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa AEK Atena, în prima manşă a sferturilor Cupei Greciei.

La echipa pregătită de tehnicianul român este legitimat Alexandru Mitriță. Aripa stângă a fost trimisă pe teren în minutul 77 al meciului când l-a înlocuit pe brazilianul Douglas Augusto.

AEK putea câștiga meciul, însă golul marcat de Steven Zuber în minutul 56 a fost anulat de „centralul” partidei după consultarea VAR, pe motiv de ofsaid.

S-a încheiat 0-0, iar returul sferturilor Cupei Greciei va avea loc în perioada 25-27 ianuarie.

Cum au arătat formațiile trimise pe teren de cei doi antrenori

PAOK: Paschalakis - Ferreira Pereira, Crespo, Ingason, Lyratzis - Schwab, Kurtic - Zivkovic, Augusto, Jaba - Akpom

AEK: Tsintotas - Mohammadi, Tzavellas, Mitoglou, Rota - Simoes, Jevtic, Szymanski - Zuber, Ansarifard, Garcia