VIDEO Parma a dominat-o pe Bari și a avansat în șaisprezecimile de finală în Cupa Italiei. Gazzetta dello Sport îl laudă pe Man

Dennis Man bari Parma Fotbal extern Dennis Man
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 13 August 2023, 09:26
Data actualizarii: Duminica 13 August 2023, 11:02

Parma a obținut o victorie convingătoare împotriva lui Bari pe stadionul San Nicola, asigurându-și un loc în șaisprezecimile de finală ale Cupei Italiei, unde va întâlni Lecce sau Como.

„Parma a obținut o victorie clară, 3-0, grație măiestriei lui Dennis Man”, au scris italienii de la Gazzetta dello Sport.

„Parma a preluat rapid controlul asupra meciului, deschizând scorul prin Benedyczak după doar 8 minute, dintr-un corner. Peste puțin timp, a venit al doilea gol printr-o acțiune spectaculoasă care a început în defensivă. Benedyczak a pasat pentru Zagaritis, care a oferit un assist perfect pentru Bonny, care a marcat al doilea gol al meciului.

Man, lăudat pentru prestația din meciul cu Bari

În repriza a doua, Parma a continuat să-și mențină controlul asupra jocului, iar al treilea gol a venit din partea lui Dennis Man, care a reușit o execuție senzațională cu călcâiul”, au mai scris jurnaliștii de italieni.

Peste 12.000 de spectatori prezenți pe San Nicola au asistat la o performanță excepțională a Parmei, care și-a început noul sezon cu o victorie convingătoare. Turpa lui Man va întâlni în șaisprezecimile de finală Lecce sau Como.

Man a jucat tot meciul la Parma, iar Valentin Mihăilă a fost introdus pe gazon în minutul 77.