VIDEO Numai portarul n-a marcat! Serbia a condus Anglia cu 1-0 până în minutul 38, apoi a început măcelul pe ”City Ground”

Campionatul European under 21 City Ground Harvey Elliott Nationala Angliei nationala Serbiei Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 13 Octombrie 2023, 08:46
Data actualizarii: Vineri 13 Octombrie 2023, 08:50

Reprezentativele de tineret ale Angliei și Serbiei s-au întâlnit în preliminariile Campionatului European Under-21.

Anglia - Serbia, meci disputat joi seara în preliminariile Campionatului European Under-21, a început rău pentru gazde și s-a terminat dezastruos pentru oaspeți.

Sârbii au deschis scorul prin Vladimir Lucic (27) și au condus cu 1-0 până în minutul 38, când a început recitalul englezilor pe ”City Ground” din Nottingham.

Jaden Philogene (38), Liam Delap (42) și Harvey Elliott (45+6) în prima repriză, apoi Noni Madueke (53), din nou Nono Madueke (59), același Jaden Philogene (63), Luka Subotic (87 - autogol), Jonathan Rowe (89) și din nou Harvey Elliott (90+1) au stabilit scorul final halucinant, 9-1!

Serbia, sub Luxemburg în clasamentul grupei

Anglia este acum lider în Grupa F, cu 2 victorii din primele 2 meciuri, golaveraj 12-1, urmată fiind de Ucraina, cu același număr de puncte și golaveraj 4-0.

Serbia este pe locul 5, cu 3 puncte, deasupra Azerbaidjanului, dar sub Irlanda de Nord și Luxemburg, echipele de pe 3-4.