Mario Balotelli Adana Demirspor Besiktas Sergen Yalcin Vincenzo Montella Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 22 Septembrie 2021, 15:16
Data actualizarii: Miercuri 22 Septembrie 2021, 15:20

Atacantul italian joacă în acest sezon la Adana Demirspor.

Ajuns la 31 de ani, fostul internațional italian Mario Balotelli a renăscut în campionatul Turciei, unde evoluează din această vară. În ultima etapă din Superlig, atacantul a înscris un gol și a dat o pasă de gol în 3-3 în deplasare cu Beșiktaș.

Gest provocator către banca lui Beșiktaș

Meciul a fost unul nebun, oaspeții egalând în al șaptelea minut al prelungirilor. Balotelli a fost protagonist și în afara terenului, pentru că după gol s-a manifestat provocator în fața băncii de rezerve a lui Beșiktaș, provocând o bătaie între cele două tabere.

A arătat mai întâi spre capul lui, apoi către antrenorul rivalei, Sergen Yalcin, cel care anul trecut a refuzat înregimentarea italianului la echipă, considerându-l ”fără creier”. La Adana Demirspor, Supermario este antrenat de un alt fost internațional italian, tot atacant, Vincenzo Montella.