Galatasaray a uitat să câștige! Trupa românilor Cicâldău și Moruțan, înfrângere clară în fața echipei lui Balotelli

Galatasaray Alexandru Cicaldau Olimpiu Morutan Fotbal extern
Data publicarii: Marti 21 Decembrie 2021, 21:31
Data actualizarii: Marti 21 Decembrie 2021, 21:47

Galatasaray a capitulat pe terenul lui Adana Demirspor, scor 2-0, în etapa a optsprezecea din campionatul turc.

Cei doi români din curtea lui Galatasaray au început titulari partida cu Adana, însă doar Cicâldău a încheiat meciul pe teren, Moruțan fiind schimbat în minutul 62, cu Dervisoglu.

Golurile partidei au fost marcate de Akgun, în minutele 53 și 58. Ambele din pasele lui Vargas.

În atacul lui Adana Demisrpor a fost prezent Mario Balotelli, fostul star al unor echipe precum Inter, Milan, City sau Liverpool. Atacantul italian nu a reșit însă să marcheze și a fost înlocuit în minutul 73 de Assombalonga.

Șapte meciuri fără victorie pentru Galata

Înfrângerea din această seară reprezintă cel de-al șaptea meci consecutiv în care trupa lui Fatih Terim pierde puncte în campionat. Trupa lui Terim a obținut ultima victorie în campionat în etapa a 11-a: un 2-0, pe teren propriu, cu Gazinatep.

În momentul de față, Galatasaray ocupă locul 11 în clasament, cu 24 de puncte, în timp ce Adana Demirspor a urcat pe loc de Europa League (poziția a patra), cu 29 de puncte.