Nu și-a dat seama pe ce parte a terenului e! :) A înscris în propria poartă cu o execuție perfectă după o centrare din corner

El Salvador Alianza Santa Tecla Fotbal extern
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 18 Septembrie 2021, 16:06
Data actualizarii: Sambata 18 Septembrie 2021, 16:07

Întâmplarea s-a petrecut în prima ligă din El Salvador.

Meciul dintre Santa Tecla și Alianza s-a încheiat cu un 4-0 clar pentru oaspeți, însă punctul „culminant” al meciului a fost în minutul 67. Alianza conducea deja cu 2-0, după ce Duiver Riascos înscrisese de două ori în minutul 1 și în minutul 56.

Fabricio Silva Jorge a fost protagonistul unei faze care a devenit imediat virală. Fundașul central se afla în propriul careu, după ce Alianza primise un corner, iar după ce un jucător al oaspeților a centrat, s-a înălțat, singur fiind și și-a învins propriul portar, cu o execuție perfectă.

Imediat ce a realizat ce a făcut, jucătorul și-a pus tricoul în cap, dezamăgit de faptul că a înscris în propria poartă.